Pytania dzieci, czyli jak odpowiedzieć na niezręczne pytania

Dzieci zadają nam pytania prawie, że non-stop, jak też odpowiedzieć, żeby dziecko zaspokoiło swoją ciekawość, ale też żeby zrozumiało. Czasami myślę, że małe dzieci zamiast buzi mają karabin maszynowy, gdzie pytają się w bardzo szybkim tempie „a po co? Dlaczego? A czemu tak? A czemu nie? Do czego to służy?”. Czasami nie zdążymy odpowiedzieć dobrze na jedno pytanie, a zadaje nam drugie.  Często dzieci zadają nam bardzo niezręczne pytania ,np. „czemu nie lubisz tej Pani?”, a potem zaczynają się schody co odpowiedzieć. Uczyliśmy maluchy, żeby były miłe dla każdego, więc trzeba być miłym dla takiej osoby i wyjaśnić, że pomimo złego zachowania tej Pani to należy być uprzejmym, bo od tego zależy naszego kultura osobista. Trzeba powiedzieć, że kiedyś ta Pani też może się z taką sytuacją może spotkać i będzie jej przykro.