Przekleństwa u dzieci

Dzieci całkiem sporo rozumieją, starają się naśladować nas na każdym możliwym kroku – zabawa w dom, szpital itp. Jednak jest pewien problem, a to jest sprawa przekleństw. Jak to się dzieje? Jak mama i tata się kłócą, krzyczą, więc padają też brzydkie słowa. Dziecko myśli, że tak powinno być to naśladuje i padają zniekształcone przekleństwa. Jak zapobiec temu zachowaniu? Jeśli usłyszymy jak padają „kuwy” i tym podobne należy dzieciom powiedzieć, że nie wolno oraz przyznać się do błędu i przeprosić. Jak dziecko zwróci nam uwagę to nie krzyczmy na nie, tylko przyznajmy się do błędu. Dziecko na które pokrzyczymy za to, że zwróciliśmy o przeklinanie, kiedy mówiliśmy o nie stosowanie takich słów, będzie zdezorientowane.

Niektórzy rodzice myślą, że skoro są dorośli to mogą przeklinać, a maluchy nie, bo to „smarkacze”. Drodzy rodzice, dzieci czerpią wzór z was! Każde słowo, przekleństwo oraz zachowanie zapamiętują i uczą się od was.